Jdi na obsah Jdi na menu
 


TANEČNÍ STYLY

Tanečních stylů je mnoho, názory se liší i co do dělení, osobně bych tance rozdělila do pěti základních skupin

SPOLEČENSKÉ TANCE - styl tanců tančených výhradně v párech. S těmito tanci se setkáte na různých plesech, společenských večírcích a událostech a také v tanečních kurzech (ty snad známe každý - načančaná děvčata v šatech a (většinou) otrávení kluci v oblecích...Společenské tance můžeme rozdělit na LATINSKO-AMERICKÉ a STANDARDNÍ tance. Latinsko-americké tance jsou výrazovější, pocitovější... Příkladem je romantická rumba, energická cha-cha, dále pak salsa, samba, bolero... Profesionální tanečníky poznáte podle krátkých šatů nebo delších šatů s vykousnutým předním dílem u dam, pánové mívají oblečení podobné jako na standardní tance, někdy trochu odvážněji řešené. Mezi standardní tance, vyznačující se noblesou a vážností tanečníků, patří walz, valčík, blues, slow fox, foxtrot a překvapivě tango (proč překvapivě se mimo jiné dozvíte v sekci O tancích - Standardní tance)... Tanečnice obvykle mají dlouhé šaty a pečlivě upravené vlasy, jejich taneční partneři mají přesně padnoucí oblek bez výstředností.

MODERNÍ TANCE - pojmem moderní tance můžeme v podstatě označit všechny ostatní styly, např.: HIP HOP, JAZZ DANCE, MUSICAL DANCE, SCÉNICKÝ TANEC, BREAK DANCE... O jednotlivých tancích naleznete informace v sekci MODERNÍ TANCE.

BALET - náročná taneční disciplína, vyznačující se množstvím francouzských názvů figur, drobnými baletkami. Tanečníci a tanečnice tančí ve speciální obuvy - piškotách, které jim pomáhájí provádět baletní kroky na špičkách (nehledejte žádný podvod, baletky skutečně stojí na špičkách palců).

LIDOVÉ TANCE - mezi lidové tance řadím národní tance, tance různých etnických nebo náboženských skupin apod.

OSTATNÍ TANCE - do této kategorie bych zařadilavystoupení MAŽORETEK, COUNTRY TANCE , STEP a podobné.